Przejdz do BIP ckis34 szept-34 gpk-34 Przejdź do facebook Przejdź do Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

25.01.2019

12:42

zima 3

25.01.2019

12:41

zima 2

25.01.2019

12:40

zima 1

10.10.2018

08:07

baner-pazdziernik2018

Oświata i kultura - aktualności

Świetliczanin laureatem

20.05.2014

08:22

Ogromny sukces odniósł uczestnik Świetlicy Środowiskowej w Pieszczu Emil Sil w Powiatowym Konkursie Zespołów Plastycznych w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Wziął udział w konkursie pt. „Najpiękniejsza bajka mojego dzieciństwa” organizowanym przez Darłowski Ośrodek Kultury.

czytaj więcej »

Pierwszy rajd rowerowy za nami

05.05.2014

10:52

W dniu 27 kwietnia br. został zorganizowany I RAJD ROWEROWY w tym roku -  rajd „Biegiem Wieprzy”. Dzień ten był bardzo szczególny dla wszystkich Polaków -  w Watykanie odbywała się Kanonizacja Błogosławionego Jana Pawła II. Rajd w tym dniu wyruszył o godzinie 13.00 z Postomina  trasą Postomino – Pieńkówko – Tyń – Staniewice – Wilkowice – Chudaczewko – Pieńkówko.

W Wilkowicach o godz. 14.00 spotkały się dwa kluby z Postomina i Sławna ruszając do Pieńkówka przez Chudaczewko.

Po 1,5 godzinnej jeździe rowerzyści dotarli do Pieńkówka, gdzie wszyscy razem spotkali się przy kapliczce, aby uczcić ten dzień zapalając świece, puszczając żółte balony i śpiewając „BARKĘ”. Moment ten był bardzo doniosły, uczcili ją wszyscy uczestnicy.

czytaj więcej »

Wręczenie nagród w konkursie na Najpiękniejszą kartkę i pisankę wielkanocną”

05.05.2014

10:49

W dniu 15 kwietnia br. w Centrum Kultury i Sportu w Postominie został podsumowany konkurs na „Najpiękniejszą kartkę i pisankę wielkanocną”.

Zaprezentowano zgromadzonym w formie wystawy nagrodzone, wyróżnione oraz złożone prace konkursowe.

Na uroczystość przybyli nagrodzeni i wyróżnieni artyści z rodzicami i opiekunami. Gratulacje oraz wręczenie nagród dokonał Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie – Marek Leśniewski w asyście Dyrektor Biblioteki Publicznej w Postominie – Renaty Zielonki.

czytaj więcej »

Sukcesy w konkursie powiatowym

05.05.2014

10:43

Centrum Kultury i Sportu w Postominie przekazało 20 prac plastycznych  z Pracowni Sztuk Pięknych „GAMMA” na konkurs pn.: „Powiat Sławieński – mój punkt widzenia”  organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Sławnie.

 

W dniu 29 kwietnia br. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sławnie  zostały wręczone nagrody dla najlepszych autorów prac plastycznych. Miło nam poinformować, iż z Gminy Postomino nagrodzono 6 osób trzy osoby z zespołu Szkół w Postominie oraz 3 osoby z CKiS PSP GAMMA Postomino

czytaj więcej »

Spotkanie autorskie w bibliotece!

05.05.2014

10:01

Z okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek 8-15 maja, mam ogromną przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie autorskie Pani Grażyny Kamyszek. Nakładem Wydawnictwa Literackie Białe Pióro ukazała się pierwsza debiutancka powieść Pani Grażyny zatytułowana "Zobaczyć iskry''. Zapraszamy Czytelników dnia 12 maja o godzinie 13:30 do Biblioteki Publicznej w Postominie. Wstęp wolny -szczegóły na plakacie.

czytaj więcej »

Nocne świetlicowanie

05.05.2014

08:26

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” w Staniewicach miały możliwość przeżyć ciekawą przygodę podczas nieco innych zajęć, jakim były nocne świetlicowanie.

Wychowawczynie, wspólnie z rodzicami, zadbały o prowiant, a dzieci ułożyły ciekawy program spotkania. Zaczęło się od zabaw wieczornych w „małpim gaju”, wspólnego grillowania kiełbasek i szykowania „legowisk”. Po posiłku, gdy już zapadł zmrok, nadszedł czas na straszne opowieści i przedstawienia. Dzieci wykazywały dużą pomysłowość w tworzeniu czarnych opowieści, ale właściwie każdy gest i dźwięk wywoływał lawinę pisku i udawanego strachu, bo taka potrzeba – bezpiecznego strachu – też tkwi w dzieciach. W późnych godzinach nocnych był jeszcze czas na wspólne mruczanki, balonowe kołysanki i inne konkurencje. Po toalecie nadeszła pora na spanie na podłodze; chociaż chłopcy koniecznie jeszcze chcieli stoczyć bitwę na poduszki i trochę postraszyć dziewczęta. Szybko jednak zapadła cisza nocna przerywana tylko pochrapywaniem i odreagowywaniem różnych przeżyć – nocnym gadaniem.

czytaj więcej »

Świątecznie w Świetlicy Środowiskowej w Pieszczu

25.04.2014

07:40

Tradycją stały się wielkanocne konkursy plastyczne organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Pieszczu starannie się do nich przygotowują. Zajęcia plastyczne zawsze cieszą się dużym powodzeniem, ale ozdabianie jajek w szczególności. Wykorzystywane są różne techniki i materiały. Potrzeba też wiele czasu, cierpliwości no i oczywiście talentu.

czytaj więcej »

Świetlice w Multikinie

25.04.2014

06:41

Jedną z ulubionych form spędzania czasu wolnego uczestników świetlic są wycieczki. Tym razem dzieci ze Świetlic Środowiskowych w Pieszczu i Królewie miały okazję pojechać do Słupska. W Multikinie w Centrum „Jantar” oglądaliśmy wspaniały film animowany nagrodzony dwoma Oskarami – „Kraina Lodu”.

czytaj więcej »

Kaja Kalemba laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego

15.04.2014

08:17

"Wakacje pod żaglami" - to temat Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, w którym udział wzięły dzieci z kl. II b Szkoły Podstawowej w Postominie. Organizatorem konkursu był Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej" w Łodzi. Kaja Kalemba została laureatką konkursu a jej praca została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej w Galerii "Ż" tego ośrodka.

czytaj więcej »

Wspaniałe Młode Literatki z Postomina

15.04.2014

08:12

"Dziękuję za każdy dzień" tak można by połączyć w jedną myśl tytuły wierszy dwóch wrażliwych poetek ze Szkoły Podstawowej w Postominie Kornelii Chocianowskiej oraz Wiktorii Jasińskiej, które w XXX Międzynarodowym Konkursie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej osiągnęły wielki sukces. Dziewczynki zostały docenione przez samą panią Wandę Chotomską, która osobiście przeczytała napisane przez nie wiersze i zdecydowała, że Kornelia została laureatką tegoż konkursu, a Wiktoria zdobyła wyróżnienie.

czytaj więcej »

Sukces Złotych Nutek ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach

14.04.2014

12:14

W Darłowskim Ośrodku Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej. Na scenie wystąpiło wielu wykonawców indywidualnych oraz liczne zespoły. Konkurencja była ogromna, ale serca publiczności podbił zespół dziewcząt ze staniewickiej podstawówki oraz solistka Patrycja Pawłowska. Zespół Złote Nutki zaśpiewał dwie piosenki: „Prosty świat” oraz „To nie tak”, Patrycja rozbawiła publiczność piosenką „Bądź jak ptak”. Wspaniałe wykonanie, doskonałe opracowanie muzyczne oraz dobór repertuaru sprawiły, że Złote Nutki otrzymał tytuł Laureata ARA Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej.

czytaj więcej »

Wyniki konkursu na najlepszą kartkę i pisankę wielkanocną

11.04.2014

15:09

W dniu 8 kwietnia 2014 roku o godz. 12.00 w siedzibie Centrum Kultury i Sportu w Postominie rozstrzygnięto „Konkurs na najpiękniejszą kartkę i pisankę wielkanocną” Tegoroczny konkurs oceniało Jury w składzie: Renata Zielonka – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Postominie, Agnieszka Kowalik – Członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Marek Leśniewski – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

czytaj więcej »

XII Gminny Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Postominie

10.04.2014

12:32

Dnia 5 kwietnia 2014 roku grupa 58 uczniów wraz ze swoimi instruktorami pojechała do Postomina, by godnie reprezentować Zespół Szkół w Pieszczu. Uczniowie zaprezentowali swój dorobek artystyczny we wszystkich konkursach:

Przegląd Piosenki Dziecięcej

- zespół wokalny Pieszczuszki zaśpiewał piosenki pt. „Dłonie” i „Jan Sebastian Bach”- instruktor pani Renata Mazur
 

czytaj więcej »

Sześć pucharów, kwalifikacje do powiatu i mnóstwo radości

08.04.2014

12:20

W sobotę 5 kwietnia w Zespole Szkół w Postominie odbył się XII Gminny Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Przegląd był dla nas bardzo udany. Reprezentacja szkoły z Korlina zdobyła 6 pucharów oraz kwalifikacje do etapu powiatowego.

Oto wyniki:

- w kategorii do lat 9- solistka- Wiktoria Kordas miała swój debiut, do miejsce w czołówce jeszcze trochę zabrakło, ale niesamowite umiejętności wokalistki zachwycały widzów

- w kategorii do lat 12- zespół- „Wiolinki” wywalczyły II miejsce, swoim występem dziewczynki urzekły nie tylko komisję konkursową, ale przede wszystkim widownię, która wspólnie z zespołem świetnie się bawiła
 

czytaj więcej »

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

08.04.2014

12:05

Witam cię kartek szelestem,
Tytułem na pierwszej stronie,
witam!
Bo po to przecież jestem,
Żebyś mnie ujął w dłonie
I czytał!

Od 1967 r. drugiego kwietnia – w rocznicę urodzin wielkiego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena – na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

To jak bardzo ważne jest czytanie książek już najmłodszym dzieciom wiedzą na pewno wszyscy. Przypomina o tym kampania “Cała Polska Czyta Dzieciom”, która to na szeroką skalę propaguje czytanie w przedszkolach, szkołach, bibliotekach itp. przez znane osoby, a także w domach przez rodziców.

czytaj więcej »

Wiosenne Potyczki ,,Sportowo-Wiedzowe” w Postominie

03.04.2014

08:31

Od wielu lat w Szkole Podstawowej w Postominie zgodnie z tradycją świętujemy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym roku dzień ten minął pod hasłem: Wiosenne Potyczki ,,Sportowo-Wiedzowe”. W radosnych nastrojach uczniowie klas I-III i z oddziałów przedszkolnych ,,wyszli z ławek” by bawić się wspólnie na hali gimnastycznej .Program całej imprezy został opracowany przez p.Macieja Pominkiewicza i współpracującymi z nim nauczycielkami p.H.Matuszczak i p.B.Wiórko. Uroczystość zgromadziła tłumy uczniów.

czytaj więcej »

O tym jak najmłodsze dzieci z Zespołu Szkół w Pieszczu witały WIOSNĘ!

03.04.2014

08:29

Wiosna, to pora roku na którą z niecierpliwością czekają wszyscy, być może właśnie dlatego tak wesoło i serdecznie ją witamy. Dzieci z Zespołu Szkół w Pieszczu z klas 0-III, oraz Przedszkolaki z punktu przedszkolnego „Radosny Przedszkolak” w tym roku witały Wiosnę, aż przez dwa dni. Zgodnie z ludową tradycją, którą pragniemy kultywować i zaszczepiać w naszych uczniach 20. 03. 2014 w barwnym korowodzie z piosenką na ustach, udaliśmy się nad rzekę, by słowami „Marzanna, marzanna marcowa panna, do morza popłynie nie damy się zimie!” i wrzuceniem Marzanny do rzeki pożegnać Zimę i zaprosić Wiosnę.

czytaj więcej »

Ogólnopolski konkurs plastyczny – zaproszenie

01.04.2014

12:36

Gmina Postomino od kilku lat była współorganizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Komendę Główna Straży Państwowej. Tegoroczna edycja tego konkursu została ogłoszona pod hasłem „Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie” szczegóły na stronie internetowej www.straz.gov.pl w załączniku konkursy. Dużą zmianą w tegorocznej edycji są etapy eliminacji konkursu. Wycofano eliminacje gminne, powiatowe i wojewódzkie a wprowadzono eliminacje szkolne i centralne. Według regulaminu najlepsze prace ze szkól winny być przesłane do Komendy Głównej Straży Pożarnej w Warszawie w terminie do 7 maja br.

czytaj więcej »

Ogólnopolski sukces Pawełka!

26.03.2014

08:03

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie zorganizował dla dzieci i młodzieży z całej Polski konkurs plastyczny "Mały Chopinoskop". Udział w konkursie polegał na stworzeniu dowolną techniką pracy plastycznej, zainspirowanej muzyką i wizerunkiem Fryderyka Chopina. Paweł Luczkiewicz uczeń kl. II b Szkoły Podstawowej w Postominie został zwycięzcą tego konkursu.

czytaj więcej »

Nasi tancerze Break Dance na Mistrzostwach Pomorza

10.03.2014

11:00

1 marca w Darłowie odbyły się 4 Mistrzostwa Pomorza w Break Dance. Na turniej przybyło około 100 tancerzy i tancerek oraz 7 grup tanecznych z takich miast jak Koszalin, Sławno, Bobolice, Piła, Wągrowiec, Bydgoszcz, Nakło, Gdynia, Słupsk, Polanów, Darłowo, Ustronie Morskie oraz Postomino. Gminę Postomino reprezentowało 7 tancerzy i 2 b – girls – dziewczyny tańczące breaka.

czytaj więcej »
123456...21

camera2018 uprawy-rolne-szkody-postomino placowka-wsparcia-dziennego czysta-gmina-2018 zadania-kulturalne

Przekaż 1% w gminie Postominow gminie Postomino

unia-europejska     akty-normatywne  ochrona-brzegu-morskiego-jaroslawiec24.plKarta dużej rodzinyzpp dzialaj-lokalnie


prawa-punktuinformacyjne

System SMS

12.07.2018

08:30

sms

Chcesz otrzymywać smsy o ostrzeżeniach pogodowych, o zbliżających się imprezach, a może przypomnienia o płatnościach np. podatku? Wybierz kategorię otrzymywanych wiadomości i zapisz się do bezpłatnego gminnego systemu SMS.

czytaj więcej »

Od Bałtyku po Kaszuby

13.12.2016

12:58

baner_aplikacja

czytaj więcej »

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:07

1- klosnik

Zakończenie budowy ciągu pieszo-jezdnego z chodnikiem przy budynku wielorodzinnym w Kłośniku. Teren utwardzono kostką brukową gr. 8cm oraz wykonano jego odwodnienie.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:06

2-tyn

Powstała altana rekreacyjna w miejscowości Tyń. Altana o powierzchni 38,5 mwyposażona w cztery ławostoły. Posadzkę wykonano z betonowej kostki brukowej.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:05

3-jaroslawiec

Jarosławiec cieszy się nowym miejscem wypoczynku dla odwiedzających i mieszkańców. Przy zejściu nr. 5 Gmina Postomino wykonała zagospodarowanie rekreacyjne, na którym w latach ubiegłych prowadzona była działalność gastronomiczna.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

4-lesna

Zakończono przebudowę ul. Leśnej i Piaskowej umożliwiającej przejezdność i dojście do poszczególnych posesji w tej części Jarosławca. Pozwoli to na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa przejazdu i przejścia.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

5-jezierzany

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Jezierzanach

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:03

6-placzabawpostomino

Plac zabaw w Postominie

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:02

7-jaroslawiec-plaza

3 ha nowej plaży w Jarosławcu

Centrum Kultury i Sportu Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szept Postomina

Elektroniczna mapa gminy Postomino Akty Normatywne System Informacji Przestrzennej gminy Postomino

Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec Gmina Postomino z lotu ptaka - zobacz piękne widoki Zaprzyjaźnione gminy

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications & eLoJ project.
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Postomino (C) Copyright 2015

W tym roku zimy nie będzie, ale za to będzie koncert!!!

zbigniew wodecki