Przejdz do BIP Przejdź do facebook RSS Przejdź do Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

06.03.2018

09:57

plaza - 3 ha - jaroslawiec24.pl

12.12.2017

09:03

latarnia jarolawiec

13.12.2016

13:56

zachod2017

Od Bałtyku po Kaszuby

13.12.2016

12:58

baner_aplikacja

czytaj więcej »

Lato 2016 w gminie

30.08.2016

08:12

1-bieg-po-plazy

Lato 2016 w gminie

30.08.2016

08:12

2-sarsa

Lato 2016 w gminie

30.08.2016

08:11

3-disco-polo

Rozśpiewane i roztańczone Postomino

18.04.201712:31

4Tegoroczny festiwal młodzieży sprawił, że Postomino stało się na jeden dzień swoistym centrum życia kulturalnego, a Wójt Gminy Postomino i przedstawiciele Rady Gminy to stali goście tego wspaniałego dnia, na który cały rok czekają uczniowie, instruktorzy,  rodzice i nauczyciele.

Festiwal dofinansowany został przez Fundusz Małych Projektów Interreg, który działa w ramach Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania. XV Gminny Przegląd Amatorskiego Ruchu Artystycznego, stanowił wyzwanie zarówno dla władz szkolnych, jak i samorządowych. Wymagał bowiem dobrej współpracy oraz zaangażowania poważnych sił i środków, by sprostać wszelkim oczekiwaniom tak uczestników, jak i niezawodnej festiwalowej publiczności, która tego dnia mogła podziwiać najpiękniejsze tańce , śpiewy oraz grę na instrumentach młodych wykonawców. Atmosfera 10 kwietnia 2017 roku była gorąca. Każdy z uczestników chciał wypaść jak najlepiej. 

Celem konkursu było wyłonienie uczniów i zespołów artystycznych, którzy będą reprezentować Gminę Postomino na szczeblu powiatu sławieńskiego. Uczestnicy festiwalu mieli do wyboru cztery kategorie konkursowe: Zespoły Taneczne – do przeglądu powiatowego zakwalifikowano „Mały Dyg” i „Dyg” z ZS w Postominie oraz  „Bolero” i zespół „Step by step” ze SP  w Staniewicach, Muzyczne Zespoły Estradowe i Soliści - do przeglądu powiatowego zakwalifikowano duet Karolina Bury i Lena Jeżewska z ZS Postomino, Patrycję Pawłowską z ZS w Pieszczu oraz Karolinę Bury z ZS w Postominie,  Piosenka Dziecięca - do przeglądu powiatowego zakwalifikowano zespół „Złote Nutki” z SP w Staniewicach, zespół „Bursztynek” z SP w Jarosławcu oraz solistki Marysię Prus z SP w Staniewicach oraz Amelię Szymańską z ZSS z Korlina.

1

Festiwalowe zmagania ubarwiły występy dzieci i młodzieży z Gminy Trinwillershagen. Można było podziwiać ciekawe układy taneczne naszych zachodnich sąsiadów, zobaczyć interesujące pokazy akrobatyczne, czy wreszcie posłuchać muzyki, w tym polskich piosenek w niemieckiej aranżacji. Podczas trwania festiwalu młodzież polska i niemiecka miała możliwość uczestniczenia w zajęciach, które miały na celu integrację, a także wspólna naukę zarówno języka polskiego, jak i niemieckiego. Podczas tej „lekcji” zostały przedstawione prezentacje o Gminie Trinwillershagen, mieście Zingst oraz Stralsund. Zaś gospodarze tej imprezy przedstawili Gminę Postomino. Te ciekawe informacje przybliżyły uczestnikom wiedzę na temat tych miejsc, wyzwoliły też dziecięcą ciekawość poznawania. Kolejnym punktem była nauka poprzez zabawę polskich i niemieckich piosenek. Ta integracja zacieśniła więzi pomiędzy dziećmi i myślę, że pozostanie na długo w ich pamięci. 

1

Polscy i niemieccy uczniowie mieli także  okazję do spotkań i poznania się, bowiem dzień po występach zorganizowano dla nich polsko – niemieckie warsztaty integracyjne, na które zaproszone zostały także Panie ze Stowarzyszenia „Razem Lepiej” .Pofestiwalowy wieczór poświęcony został wspólnej zabawie przygotowanej przez nauczycielki ZS w Postominie oraz uczniów szkoły. Młodzież bawiła się doskonale.  Tego wieczoru dziecięcy śmiech radości długo rozbrzmiewał w szkolnych murach.

1

Warto ponosić corocznie trud organizacji festiwalu. Wspaniałe ideę tworzenia tej imprezy docenił także  Senator Piotr Zientarski, który także odwiedził uczestników konkursu. Był pod wielkim wrażeniem atmosfery panującej na naszym festiwalu, radości i pogody ducha, która tego dnia dopisywała wszystkim.

Pamiętajmy, że taniec i  muzyka to język międzynarodowy, pomaga zniwelować bariery językowe i mentalne.

 

Edyta Dubert

1

Polsko-niemieckie spotkanie przy jajeczku

Podczas X Polsko-Niemieckiego Festiwalu Artystycznego w Zespole Szkół w Postominie miało miejsce sympatyczne spotkanie.

Seniorzy z Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej” – dzięki uprzejmości pani dyrektor szkoły – przygotowali dla dorosłych opiekunów niemieckiej młodzieży wspólny wieczór, na którym jaja, zgodnie z tradycją wielkanocną, były głównymi bohaterami.

Była wspólna nauka przyśpiewek – trochę po polsku, trochę po niemiecku, zabawy z kłębkiem włóczki i w śnieżną kulkę. Panie Jadwiga i Mirosława wręczyły gościom własnoręcznie wykonane jajka, a pani Zosia przygotowała kolorowe pisanki, którymi trzeba było się stuknąć. Na stole, oprócz pysznych ciast królowały jaja, gotowane, faszerowane, ze śledzikiem, pod pierzynką. Spotkanie przebiegało w życzliwej, pełnej humoru, atmosferze. Zakończyło się umówieniem na kolejne spotkanie w zaprzyjaźnionej gminie Trinwillershagen w maju.  Będziemy.

Teresa Rysztak

rysztak - zdjecie

rysztak - zdjecie

rysztak - zdjecie

rysztak - zdjecie

rysztak - zdjecie

rysztak - zdjecie

rysztak - zdjecie

Młodzieżowa Orkiestra Dęta na X Polsko-Niemieckim Festiwalu Artystycznym

10.04.2017roku w Zespole Szkół w Postominie odbył się X Polsko-Niemiecki Festiwal Artystyczny. Impreza ta już na stałe wbiła się w kalendarz koncertów Młodzieżowej Orkiestry Dętej i w tym roku nie mogło być inaczej. Podczas gdy wszyscy uczestnicy skończyli swoje zmagania, a Jury konkursowe obradowało, wszyscy oczekujący na wyniki mogli spędzić czas razem z orkiestrowym brzemieniem. Koncert można było wysłuchać od godziny 14.30 do 15.30 na hali sportowej. Orkiestra również wypełniła 10 minutową przerwę pomiędzy ogłoszeniami wyników. Zespół zagrał znane utwory muzyki filmowej jak:  Król Lew, Flinstonowie, Pretty Women czy muzykę ze słynnego Jamesa Bonda, ale również muzykę rozrywkową jak Rock arround the clock, I Feel Good czy The Final Countdown.

Wszystkim słuchającym bardzo dziękujemy a tych, których nie było zapraszamy na nasze koncerty. Najbliższy już w weekend majowy podczas biegu Bogusława X w Łącku. W połowie maja a dokładnie 21.05.2017 roku orkiestra weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Sławnie, na który wszystkich serdecznie zapraszamy do dopingowania naszej orkiestry.

Pozdrawiamy wszystkich a chętnych zapraszamy w nasze szeregi :)

orkiestra

camera2018 uprawy-rolne-szkody-postomino zadania-kulturalne placowka-wsparcia-dziennego unia-europejska baner - 232x90 - czysta gmina ochrona-brzegu-morskiego-jaroslawiec24.pl baner - harmonogram smieci Karta dużej rodziny Sprzedaż nieruchomości w gminie Postomino akty-normatywne pogadaj.eu zpp dzialaj-lokalnie

prawa-logo-mikroporady-302-55_png
prawa-punktuinformacyjneturniej2018

Ostatnie zmiany w gminie

13.12.2016

14:03

inwestycje

Na zdjęciu ul. Nadmorska w Jarosławcu wykonana w ramach projektu pt.: „Przebudowa ulicy Piaskowej, Leśnej, Nadmorskiej oraz ulic na osiedlu Południe: Chabrowej, Konwaliowej, Fiołkowej i Różanej z odwodnieniem i niezbędną infrastrukturą w miejscowości Jarosławiec”

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:07

1- klosnik

Zakończenie budowy ciągu pieszo-jezdnego z chodnikiem przy budynku wielorodzinnym w Kłośniku. Teren utwardzono kostką brukową gr. 8cm oraz wykonano jego odwodnienie.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:06

2-tyn

Powstała altana rekreacyjna w miejscowości Tyń. Altana o powierzchni 38,5 mwyposażona w cztery ławostoły. Posadzkę wykonano z betonowej kostki brukowej.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:05

3-jaroslawiec

Jarosławiec cieszy się nowym miejscem wypoczynku dla odwiedzających i mieszkańców. Przy zejściu nr. 5 Gmina Postomino wykonała zagospodarowanie rekreacyjne, na którym w latach ubiegłych prowadzona była działalność gastronomiczna.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

4-lesna

Zakończono przebudowę ul. Leśnej i Piaskowej umożliwiającej przejezdność i dojście do poszczególnych posesji w tej części Jarosławca. Pozwoli to na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa przejazdu i przejścia.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

5-jezierzany

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Jezierzanach

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:03

6-placzabawpostomino

Plac zabaw w Postominie

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:02

7-jaroslawiec-plaza

3 ha nowej plaży w Jarosławcu

Ważniejsze inwestycje 2015 roku

08.12.2015

12:53

lacko

24 listopada 2015 roku dokonano odbioru inwestycji pn.: „Przebudowa ulic: Kąpielowej, Rybackiej, Słonecznej i Letniskowej w miejscowości Jezierzany oraz przebudowa drogi w miejscowości Łącko wraz z odcinkiem drogi Łącko-Korlino”. W ramach tego przedsięwzięcia przebudowano 4 ulice w Jezierzanach, gdzie ułożono nawierzchnie z kostki betonowej, wydzielono ciągi piesze, wybudowano chodniki oraz oświetlenie drogowe.

czytaj więcej »

Ważniejsze inwestycje 2015 roku

08.12.2015

12:44

dzierzecin

13 listopada 2015 r. dokonano uroczystego otarcia świetlicy wiejskiej w Dzierżęcinie, po jej kapitalnym remoncie. W budynku wymieniono podłogi, instalację elektryczną i wodociągową, utworzono węzeł sanitarny i zaplecze kuchenne. Na ścianach położono gładzie, zamontowano grzejniki i oświetlenie.

czytaj więcej »

Centrum Kultury i Sportu Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szept Postomina

Elektroniczna mapa gminy Postomino Akty Normatywne System Informacji Przestrzennej gminy Postomino

Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec Gmina Postomino z lotu ptaka - zobacz piękne widoki Zaprzyjaźnione gminy

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications & eLoJ project.
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Postomino (C) Copyright 2015

W tym roku zimy nie będzie, ale za to będzie koncert!!!

zbigniew wodecki