Przejdz do BIP ckis34 szept-34 gpk-34 Przejdź do facebook Przejdź do Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

25.01.2019

12:42

zima 3

25.01.2019

12:41

zima 2

25.01.2019

12:40

zima 1

10.10.2018

08:07

baner-pazdziernik2018

Czy wiesz że?

Projekt "Zróbmy To Razem" posiada swoją strone internetową - zobacz ją teraz:

https://zrobmytorazemgops.wixsite.com/postomino

Słoneczne dni w Placówce Wsparcia Dziennego

19.04.2018

08:12

dni (6)Ostatni okres w Placówce Wsparcia Dziennego w Postominie był bardzo ciepły. Słoneczna pogoda spowodowała, że duża liczba zajęć odbywała się w plenerze: na szkolnym placu zabaw dzieci integrowały się i bawiły pod opieką wychowawców, natomiast na „Orliku” grały w piłkę oraz uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach sportowych.

czytaj więcej »

Światowy Dzień Ziemi

19.04.2018

08:08

sprzatanie (6)W związku z obchodami Światowego Dnia Ziemi podopieczni oraz opiekunowie Placówki Wsparcia Dziennego w Królewie i Postominie,  postanowili  połączyć siły, włączając się do akcji promowania postaw proekologicznych oraz budowania odpowiedzialności za Ziemię. Tego dnia, z inicjatywy Sołtysa wsi Królewo Pani Danieli  Igras, w działanie zaangażowała się lokalna społeczność, mieszkańcy wsi Królewo, którzy wraz z dziećmi sprzątali okolicę. Wszystkie śmieci zostały załadowane na przyczepę i wywiezione na pobliskie wysypisko. Dla upamiętnienia wydarzenia posadzono kwiaty, które stały się kolorowym elementem przestrzeni. Potem odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek  oraz  gry i zabawy dla wszystkich, którzy włączyli się do akcji.

Impreza dostarczyła wiele radości, emocji oraz wrażeń, a jej głównym celem było promowanie prośrodowiskowych  zachowań.

czytaj więcej »

Harmonogram spotkań

04.04.2018

07:39

Placówka Wsparcia Dziennego w Postominie serdecznie zaprasza do udziału w proponowanych formach wsparcia dla dzieci i rodziców w m-cu kwietniu 2018 r., w tym w zajęciach "Szkoły dla rodziców".

Przygotowania Wielkanocne

23.03.2018

07:39

przygotowania (7)Wszyscy wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie w Królewie przygotowują się do Wielkanocy. Poza pogadankami, podczas których objaśniane są  symbole i tradycje Wielkanocne, tworzone są przepiękne prace plastczne i ozdoby. Powstają wielkie i małe jajka zdobione różnymi materiałami, zajączki, baranki i kurczaczki. Wykonywane są kartki świąteczne, które wraz z życzeniami przekazane zostaną przyjaciołom naszej Placówki. Nie zapominamy też o formie i ćwiczymy, by wraz z wiosną być gotowym do nowych wyzwań.

czytaj więcej »

Szanujemy naszych społeczników

23.03.2018

07:35

foto (2)Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie w Królewie uroczyście obchodzili Ogólnopolskie Święto Sołtysa, zapraszając do siebie panią Danutę Igras – sołtysa wsi Królewo. Był to ten szczególny moment, w którym dzieci mogły złożyć serdeczne podziękowania i słowa uznania za pełną zaangażowania pracę na rzecz społeczności lokalnej. Podopieczni samodzielnie przygotowali słodki poczęstunek dla tak miłego gościa.  Był wywiad na temat pracy sołtysa, były opowieści i wspólne biesiadowanie.

czytaj więcej »

Ciekawe zajęcia w PWD

22.03.2018

15:03

zajecia (2)W minionym czasie w Placówce Wsparcia Dziennego w Postominie dzieci i rodzice mogli korzystać z szerokiego wachlarza zajęć i warsztatów. Dla młodych podopiecznych przygotowano i przeprowadzono: zajęcia plastyczne ( na których dzieci przygotowywały ozdoby do wystroju placówki oraz kartki świąteczne na konkurs wielkanocny kierowany do dla mieszkańców gminy Postomino), zajęcia kulinarne (na których przygotowywały smaczne babeczki), zajęcia sportowe (na których było dużo ruchu połączonego z zabawą), zajęcia z wychowawcą (podczas których bawiły się w ciekawe gry zespołowe) i wiele innych aktywności.

czytaj więcej »

Zajęcia z rękodzieła artystycznego

09.03.2018

08:30

rekodzielo (1)1 marca na świetlicy w Pałowie, w ramach Programu Aktywności Lokalnej odbywały się zajęcia z rękodzieła artystycznego. Oprócz stałych uczestników projektu we wspólnych pracach brały udział panie z świetlic środowiskowych oraz ze stowarzyszenia Razem Lepiej. W trakcie zajęć powstawały między innymi  kartki świąteczne.

czytaj więcej »

Szkoła dla rodziców

26.02.2018

11:16

gopsSerdecznie zapraszamy rodziców do udziału w Warsztatach "Szkoła dla rodziców" w Placówce Wsparcia Dziennego Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie w Postominie i w Królewie. Startujemy w kwietniu 2018 r. Zapisy prowadzą pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Postominie od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 oraz w Punktach Pomocy Dziecku i Rodzinie w Królewie i w Postominie od poniedziałku do piątku w godz. 14-19. Deklarację udziału można złożyć również telefonicznie do Kierownika PWD w Postominie nr tel. 570-770-954.

czytaj więcej »

Harmonogram spotkań

26.02.2018

10:42

Serdecznie zapraszamy rodziców do korzystania z form wsparcia dedykowanych dorosłym mieszkańcom Gminy Postomino w Placówce Wsparcia Dziennego Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie w Postominie i w Królewie.

Bezpieczeństwo w drodze do szkoły i przedszkola

22.02.2018

15:09

pwd (4)W lutym w Placówce Wsparcia Dziennego w Postominie odbył się cykl warsztatów zatytułowanych „Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola”. Dzieci uczestniczące w zajęciach miały okazję posłuchać ciekawych historii, odpowiadać na tematyczne pytania oraz brać udział w zabawach dotyczących właściwego zachowania na drodze i w jej obrębie.

czytaj więcej »

Aktywny zimowy czas w Placówce Wsparcia Dziennego w Postominie

15.02.2018

07:56

zima (10)Zimowy czas mija bardzo przyjemnie i aktywnie w Placówce Wsparcia Dziennego w Postominie. Padający śnieg spowodował, iż wielokrotnie mieliśmy możliwość zabaw na dworze, lepiąc bałwana czy odbywając „bitwę” na śnieżki. Kiedy już zmarzliśmy, grzaliśmy się w Placówce ciepłą herbatką. Wewnątrz budynku czekało na nas również sporo atrakcji.

czytaj więcej »

Bezpieczna droga do szkoły

13.02.2018

13:32

foto (4)W trosce o bezpieczeństwo wychowanków w Placówce Wsparcia Dziennego w Królewie pani Ilona Witkowska przeprowadziła zajęcia profilaktyczne" Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola. Głównym celem było przygotowanie podopiecznych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.  Poprzez zabawę, gry, łamigłówki oraz twórcze działania dzieci utrwalały prawidłowe zachowania na drodze i w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu.

czytaj więcej »

Święto naszych „dziadków”

12.02.2018

11:57

db (1)Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedno z najważniejszych świąt w roku. Nie wolno o nim zapomnieć, a życzenia to obowiązek każdego wnuka. W Placówce Wsparcia Dziennego w Królewie to wyjątkowe święto obchodzono bardzo uroczyście. Wychowankowie, dla swoich babć i dziadków,  samodzielnie przygotowali słodki poczęstunek i wykonali upominki. Była też część artystyczna, podczas której śpiewano piosenki i recytowano wiersze.

czytaj więcej »

Nowy rok – nowe przygody

02.02.2018

10:24

foto-pwd (11)Początek nowego roku to okres wielu ciekawych zajęć w Placówce Wsparcia Dziennego Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie w Postominie. Podopieczni mieli możliwość uczestnictwa w wielu interesujących zajęciach. Parokrotnie odbyły się specjalnie przygotowane tańce i muzykoterapia, na których dzieci skakały, tańczyły i zdobywały nowe umiejętności ruchowe. Rozwijanie talentów plastycznych odbywało się podczas zajęć malowania w różnych technikach. Najciekawszymi z tych zajęć niewątpliwie było wykonywanie pejzażu zimowego.

czytaj więcej »

To, co nas łączy, to...

02.02.2018

10:18

pwd02 (2)Mimo iż trwała przerwa feryjna, to Placówka Wsparcia Dziennego Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie w Królewie tętniła życiem. W karnawałowym nastroju, podczas zajęć kulinarnych, wypiekaliśmy faworki, aby potem wspólnie je pałaszować. Chcąc uczcić święto naszych babć i dziadków z należytą pieczołowitością postanowiliśmy przygotować się do Dnia Babci i Dziadka.

czytaj więcej »

Zaproszenie dla rodziców

31.01.2018

14:47

pwdSerdecznie zapraszamy rodziców do korzystania z form wsparcia dedykowanych dorosłym mieszkańcom Gminy Postomino w Placówce Wsparcia Dziennego Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie w Postominie i w Królewie.

Piłkarze z PWD Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie w Postominie

22.01.2018

12:48

turniej (3)W feryjny piątek 19 stycznia br. dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Postominie brały udział w XI Między-świetlicowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Postomino. Nasza drużyna była najmłodszą ekipą biorącą udział w zawodach, mimo to dzielnie reprezentowała naszą Placówkę, odbywając dwa zacięte mecze z drużynami przeciwnymi – Świetlicą Środowiskową w Pieszczu oraz Świetlicą Środowiskową w Staniewicach.

czytaj więcej »

„Gdy w styczniu woda huczy, to na wiosnę mróz dokuczy”

15.01.2018

10:11

DSC_0407Styczeń, to jeden z najbardziej zimowych miesięcy w roku. Jednak aura za oknem Placówki Wsparcia Dziennego Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie w Królewie, przypomina bardziej późną jesień lub bardzo wczesną wiosnę. Nie dane nam jest, jak na razie,  pocieszyć się zimą i doświadczyć jej uroków, ale od czego jest fantazja.  Tak więc, jak nakazuje obyczaj,  nowy rok powitaliśmy życzeniami wszelkiej pomyślności oraz zapoznaliśmy się z przysłowiami ludowymi, dotyczącymi stycznia.

czytaj więcej »

Harmonogram zajęć

06.01.2018

14:50

Przedstawiamy rozkład zajęć dla Punktu Pomocy Dziecku i Rodzinie w miesiącu styczeń 2018 r.:

Obfity grudzień w PWD Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie w Postominie

03.01.2018

15:20

foto (1)Grudzień obfitował w mnóstwo ciekawych wydarzeń w PWD Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie w Postominie. Rozpoczął się mikołajkowym spotkaniem, podczas którego dzieci brały udział w przygotowanych zabawach, świetnie sobie w nich radząc, a na samym końcu otrzymały zostawione przez Św. Mikołaja słodkie paczuchy. Próby odbywane w minionym miesiącu przyniosły efekt i  siódemka aktorów, tworząca koło teatralne w naszej świetlicy: Jagoda Dybiec, Oktawia Chrobak, Michał Ostrowski, Szymon, Arkadiusz, Grzegorz Mazankowie oraz Mateusz Kordyl, zajęli III miejsce w Gminnym Przeglądzie Form Artystycznych – „Nie dla uzależnień”. W międzyczasie w świetlicy odbywały się zajęcia kulinarne, z arteterapii, muzykoterapii oraz sportowe, które wciągały zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

czytaj więcej »
1234...5

camera2018 uprawy-rolne-szkody-postomino placowka-wsparcia-dziennego czysta-gmina-2018 zadania-kulturalne

Przekaż 1% w gminie Postominow gminie Postomino

unia-europejska     akty-normatywne  ochrona-brzegu-morskiego-jaroslawiec24.plKarta dużej rodzinyzpp dzialaj-lokalnie


prawa-punktuinformacyjne

System SMS

12.07.2018

08:30

sms

Chcesz otrzymywać smsy o ostrzeżeniach pogodowych, o zbliżających się imprezach, a może przypomnienia o płatnościach np. podatku? Wybierz kategorię otrzymywanych wiadomości i zapisz się do bezpłatnego gminnego systemu SMS.

czytaj więcej »

Od Bałtyku po Kaszuby

13.12.2016

12:58

baner_aplikacja

czytaj więcej »

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:07

1- klosnik

Zakończenie budowy ciągu pieszo-jezdnego z chodnikiem przy budynku wielorodzinnym w Kłośniku. Teren utwardzono kostką brukową gr. 8cm oraz wykonano jego odwodnienie.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:06

2-tyn

Powstała altana rekreacyjna w miejscowości Tyń. Altana o powierzchni 38,5 mwyposażona w cztery ławostoły. Posadzkę wykonano z betonowej kostki brukowej.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:05

3-jaroslawiec

Jarosławiec cieszy się nowym miejscem wypoczynku dla odwiedzających i mieszkańców. Przy zejściu nr. 5 Gmina Postomino wykonała zagospodarowanie rekreacyjne, na którym w latach ubiegłych prowadzona była działalność gastronomiczna.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

4-lesna

Zakończono przebudowę ul. Leśnej i Piaskowej umożliwiającej przejezdność i dojście do poszczególnych posesji w tej części Jarosławca. Pozwoli to na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa przejazdu i przejścia.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

5-jezierzany

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Jezierzanach

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:03

6-placzabawpostomino

Plac zabaw w Postominie

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:02

7-jaroslawiec-plaza

3 ha nowej plaży w Jarosławcu

Centrum Kultury i Sportu Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szept Postomina

Elektroniczna mapa gminy Postomino Akty Normatywne System Informacji Przestrzennej gminy Postomino

Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec Gmina Postomino z lotu ptaka - zobacz piękne widoki Zaprzyjaźnione gminy

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications & eLoJ project.
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Postomino (C) Copyright 2015

W tym roku zimy nie będzie, ale za to będzie koncert!!!

zbigniew wodecki